Motivasyon Eğitimi Hizmeti

Motivasyon, kişinin bir hedefi gerçekleştirmeye yönelik hareketinin nasıl başladığını, sürdürdüğünü, gereksiniminin şiddetini, odağını, olumlu beklentisini içine alan süreci ifade eder. Yani motivasyon, bir amaca ulaşma yolundaki tüm çabaların toplamıdır.
 
Hepimizin kafasında planlar vardır. Ancak bu planları hayat akıp giderken sürekli olarak erteleriz. Belki de hayatımızı tamamen değiştirecek olan hedeflere motivasyonumuzun düşük olması nedeniyle başlamayız bile. Halbuki motivasyonu yüksek kişiler hem yeteneklerini daha verimli kullanırlar hem de yaptıkları işlerde performansları yüksektir. Yeni bir işe başlama konusunda cesaretli ve özgüven sahibidirler. 
 
Bu eğitim; bireylerin çevreleriyle olumlu iletişimlerini arttıracak ve yaşam kalitelerini yükseltecek bilgi ve beceriler kazandırılmasına yardım edecektir. Ayrıca karşılaştığınız günlük zorlukları ve sıkıntıları aşmak için kullanabileceğiniz metotlar öğrenecek; bu teknikleri iş hayatınızda, sosyal hayatınızda ve aile hayatınızda da kullanarak daha başarılı, mutlu, verimli ve stressiz bir yaşantıya sahip olabileceksiniz.
Pat Mesiti’nin deyimiyle ‘’Motivasyon yakıt olarak amaç depolar, vizyonla yola çıkar ve eylemle kendini gerçekleştirir."
 
Motivasyonu önemli kılan pek çok faktör vardır: 
 
Doğru hedefi belirleyip kaynakları bu yöne aktararak harekete geçmenizi sağlar,
 
Bireysel ya da ekip olarak hedeflere ulaşmada potansiyelinizi daha etkin kullanma olanağı sağlar,
 
Daha sağlıklı ve doğru kararlar almanıza yardımcı olur,
 
Yaşam kalitenizi artırır,
 
Stresinizi azaltır; daha başarılı ve mutlu bir hayat sağlar,
 
İş, sosyal ve aile hayatında bir düzen tutturmanıza yardımcı olur.