Ahmet Fidanay

Yaşam ve İlişki Koçu

8 Haziran 1980 tarihinde Ankara’da doğdu. Ahmet Vefik Paşa İlkokulu‘nda okuduğu sıralarda, Ankara radyosunun açtığı sınava girip, Sungun Babacan, Mehbare Çelik, Rüştü Asyalı’dan seslendirme ve diksiyon eğitimi alma şansına erişti ve çok sayıda radyo programında görev aldı.

Henüz 8 yaşında yazdığı yazıyla Milliyet Gazetesi Başyazarı Altan Öymen’in köşesine konu oldu. Yazılarıyla birçok ödül kazandı.

Liseyi Mehmet Emin Resulzade Lisesi’nde okuyan Fidanay, bu yıllarda çeşitli tiyatro gruplarına katıldı ve birçok oyunda rol aldı. Yine bu yıllarda şiir dinletileriyle şiir severlerle buluştu.

2002 yılında Bilkent üniversitesi Turizm Bölümünden mezun olduktan sonra 3 yıl kongre organizasyon sektöründe supervisor ve operasyon müdürlüğü görevlerinde bulundu. 2007-2013 yılları arasında ilaç sektöründe Menarini, Pfizer ve Novo Nordisk firmalarında Ankara, İç Anadolu, Türkiye satış birincilikleri ve yılın tanıtım uzmanı ödüllerine layık görüldü. Aynı yıllar içinde sunum teknikleri, satış becerileri gibi ellinin üzerinde eğitime katıldı. Bu dönemi “gerçek öğrencilik yılları” olarak tanımladı.

İş hayatındaki on bir yıllık bu dönemin ardından 2013 yılında aile şirketi Nilüfer Group İnşaat’ta Genel Müdür olarak göreve başlarken, FDY organizasyon firmasını da faaliyete geçirdi. Halen bu iki firmada Genel Müdür olarak görevine devam etmektedir.

Başarıya giden yolda ilk basamağın kişinin farkındalığı olduğuna inanan Fidanay, bu felsefeden yola çıkarak Yaşam Koçu olmaya karar verdi. Halen Fidanay Koçluk çatısı altında danışanlarına ve koç adaylarına bireysel farkındalık desteği vermeye devam etmektedir. Ayrıca spor yaparak ve squash oynayarak enerjisini arttırıp yoğun iş temposunun üzerinden gelen Fidanay, sporun kişisel başarısında farkındalık kadar önemli bir yer tuttuğuna inanmaktadır.