Duygusal Zeka Neden Bu Kadar Etkili?Duygusal Zeka Neden Bu Kadar Etkili?
 
İnsanların okul ve iş yaşamındaki başarısını belirleyen değişmez bir etken olan ‘IQ‘’nun sosyal yaşamda beklene başarıyı getirmediği yapılan araştırmalarla kanıtlanmıştır. Neden yüksek IQ‘lu çocuklar, ortalama IQ‘ya sahip arkadaşlarına göre hayatta daha başarısız olabiliyor? Bu durum, ‘EQ‘nun da ‘IQ kadar hatta daha önemli olduğunu kanıtlıyor.
 
Uzmanlar duygusal zeka‘yı, özbilinç, azim, dürtülerini frenleme, başkalarının duygularını paylaşabilme gibi özellikleri içeren bir zeka olarak tanımlıyor.
 
Araştırma bulgularına göre, duygusal zeka yoksunluğu, kişinin aile yaşamından mesleki başarısına, toplumsal ilişkilerinden sağlık durumuna kadar birçok alanda çok kötü sonuçlar doğurabiliyor.
 
Yine uzmanlardan güzel bir haber; duygusal zeka doğuştan gelen bir özellik değil. İnsan beyninin yapısı dolayısıyla, çocuklukta ya da sonradan alınan duygusal dersler, yaşam boyunca davranış tarzını belirliyor.
 
Yüzlerdeki ifadeleri daha iyi algılamak, duygularını uygun şekilde ifade edebilmek, duygu mesajlarını algılayabilmek, insanların hangi duyguyu yaşarken nasıl davranacaklarını tahmin edebilmek; kısacası ufkunu açmak isteyen herkes bu etkinliğe katılabilir.
 
Tarih      : 09 Nisan 2016 Cumartesi 
Saat       : 14:00-16:00
Eğitimci : Nedim İleri
                 İnsan Kaynakları Yazarı & Gelişim ve Proje Yöneticisi
Ücret     : 50 TL