Dilek Porsuk İle Aile (Sistem) Dizimi Workshop

“ SEVGİ DÜZENLERİ “
 
- Sizce sevgi düzenleri nedir ?   
 
- Sizce sevgi düzenleri nasıl işliyor?
 
Hep seviyorum ama hiç sevilmiyorum.
 
Zaten annem babam da en çok diğer kardeşlerimi sevdiler,
 
Çocuğumu çok seviyorum ama sevgimin kıymetini bilmiyor,
 
Eşim bana hiç değer vermiyor…
 
Bir çocuk gibi; şefkat, korunma ve değerli hissettirilmeyi mi bekliyoruz?
 
Evlat, eş, ebeveyn, kardeş düzlemlerinde sevginin dinamikleri nasıl işliyor?

Sevgi bir var oluş halidir, sevgiyi aramak yerine sevmeyi becerebilir miyiz?
 
18 Nisan Cumartesi günü gerçekleştireceğimiz “Sevgi Düzenleri” konulu workshop’ta, gelin sevgi düzenlerinin iyileştirici gücünün yaşamımızdaki yansımasını birlikte görelim...


DİLEK PORSUK KİMDİR ?
 
Gelişim Danışmanı
 
1993 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinde lisans eğitimini tamamladıktan sonra aynı üniversitede Uluslararası İşletmecilik Yüksek Lisans Programını “Bankacılık sektöründe hizmet kalitesi ve SERVQUAL uygulaması” konulu tezi ile başarıyla bitirdi.
 
Porsuk,  2005 yılından bu yana eğitim ve danışmanlık sektöründe hizmet vermektedir.2007- 2009 yılları arasında RCBA&DOOR Eğitim ve Danışmanlık bünyesinde eğitmen ve danışman olarak çalışmıştır.
 
2009–2010 yılları arasında İstanbul Gelişim Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak kariyerine devam etmiştir.
 
Porsuk, 2008 yılında NLP tabanlı yaşam koçluğu eğitimleri aldı. Böylece daha tatminkâr bir yaşam için enerjisini doğru kanallara yöneltmeyi öğrendi. 2008 yılından bu yana özellikle profesyonellere yönetici koçluğu ve yaşam koçluğu yapmaktadır.
 
İnsanı ve insan psikolojisini bilimsel olarak anlamak üzere 2010 yılından bu yana Türkiye Sistem Dizimleri Enstitüsü’nde DGfS (Alman Sistem Dizimleri Enstitüsü) tarafından onaylanmış ve EAP (The European Association for Psychotherapy) esaslarına göre yapılandırılmış olan sistem dizimi (constellation) çalışmalarına devam ediyor. Akredite Sistem Dizimleri Terapisti olan Dilek Porsuk, insan olma yolunda; insanı ve sevgiyi yaşamın odağına alarak; 
 
insana dokunmanın, insanlarla çalışmanın ne kadar büyük sorumluluk istediğinin farkında olarak, halen gelişim danışmanı olarak bireylere ve kurumlara hizmet veriyor.