Sağlıklı Yaşam Koçluk Hizmeti

Dünyada ortalama yaşam süresi uzadıkça kaliteli yaşlanmak, iyilik halini sürdürülebilir kılmak, keyifli ve sağlıklı olmak daha fazla önemsenir oldu. Günümüzde bazı hastalıklarda alınan başarılı sonuçlara rağmen obezite ve kanser hâlâ en önemli tehdit olmaya devam ediyor.Bizlere sunulan diyet yöntemleri, organik yaşam seçenekleri, tuz, yağ, kolesterol, şeker vs hakkında birbirinin tam karşıtı iddialar, önerilen teknikler, yöntemler, ilaçlar, cihazlar. Sağlığın korunması ve iyilik halinin devamı için farklı branş doktorlarının farklı, hatta bazen çelişen önerileri, internette sürekli değişen bilgi bombardımanı karşısında ne yapacağımızı bilemez durumdayız. Hareket zorunlulukları azalırken konforlu ve büyük porsiyonlu yemek alışkanlıklarının artması, doğallıktan uzaklaşan gıda sektörünün dayattığı beslenme tipleri, ilaç sektörünün esiri olan bizler, sağlık konusunda yaşanan bilgi kargaşası ve bilgi kirlilikleri yüzünden daha şaşkın hale geldik.
 
İyi yaşamak, sağlıklı ve keyifli olmak, sağlığımızı sürdürürken eğlenebilmek, kaliteli yaşlanmak ya da yaş almak, dayatılan sıkıcı kurallarla değil, kendimizi iyi hissederek bunları başarmak artık rüya olmaktan çıkıp “Sağlıklı Yaşam Koçlarıyla” mümkün hale geldi.
 
Tüm dünyada giderek yaygınlaşan Sağlıklı Yaşam Koçluk Hizmeti hızla yayılıp “Sağlıklı her bireyin bir sağlıklı yaşam koçu olması gerekli” iddialı yaklaşımlar hayatımıza girerken firmamız buna kayıtsız kalamadı.
 
Sağlıklı Yaşam Koçları Yaşamınıza Neler Katar?
 
  • Sağlık konusunda hedeflerinizin benimsenmesini,
  • Hedeflerinize ulaşmanız için devamlılığı olan yol arkadaşlığı ile gerekli destek almanızı,
  • Doğru kaynaklardan bilgilenmenizi,
  • Seçenekleri tartışabilmenizi,
  • Varsa kronik hastalıklarla başa çıkmanızı,
  • Hastalıklar konusunda duyarlı olup erken tanı ve yeniden tam sağlıklılık hale dönme şansını kullanabilmenizi,
  • Sağlıklı yaşlanmanızı,
  • Obsesif olmadan keyifle sağlıklı kalabilmenizi,
  • Hem sağlıklı ve memnun olmanızı, hem de sağlık harcamalarınızda tasarruf etmenizi,
  • İyilik halinizin devamı konusunda en uygun yöntem ve yaşam tarzınızı belirlemenize yardımcı oluyor.

Sistem Nasıl İşliyor?
 
Sağlıklı Yaşam Koçunuzsizinle ilk görüşmeyi yaparken yol arkadaşlığınız hakkında sizi bilgilendiriyor. Eğer birlikte çalışmaya karar verirseniz bir sonraki görüşmede sağlık durumunuzu ortaya koyacak hedeflerin belirleneceği bir yolculuğa başlıyorsunuz. Birlikte; sağlık, yaşam, beslenme, egzersiz ve aktivite alışkanlıklarınızı, duygu dünyanızı, memnuniyet ve isteklerinizi; yapmak istediklerinizi ve önceliklerinizi gözden geçiriyorsunuz.Yapılacakların uygulama yöntemlerini, uygunluklarını tartışılıyor, yolculuğu başlatıyorsunuz. Bu süreçte koçunuzgerek gördüğü durumlarda sizin adınıza konunun uzmanlarıyla görüşüp sizi onlara yönlendiriyor. Yolculukta karşılıklı güven, motivasyon, güçlükleri birlikte aşma, sorunlara ve çözümlere farklı bakış açıları geliştirme; sürecin daha verimli ve keyifli geçmesine yardımcı oluyor.Yolculuğun süresi hizmeti alacak kişinin isteğine göre değişebiliyor