Mehmet Sündüs İçli İlkokulu

Mehmet Sündüs İçli İlkokulu’nun güzide öğretmenleri ile koçluğun yaşamımıza kattıklarını konuştuk.
 
Öyle güzel sorular sordular ve öyle güzel kapılar açtık ki yaşamlarına… Bana ve onlara bu imkânı yaratan Sevgili dostum Yasemin Dolunay Eren‘e teşekkür ediyorum.
 
Yasemin yıllar önce almıştı koçluk eğitimini benden... Araya girip o günlerde ne kadar anlamsız şeylere üzüldüğünü, kafasına takıp neleri feda edecekken karşılaştığımızı anlattı. “Leyla hocamın sorduğu bir koçluk sorusu sonucu bütün geceyi ağlayarak geçirdim. Farkında olmamı sağlayan o soru sayesinde şimdiki Yasemin olmayı başardım. Onun için sizin de hocamı tanıyıp onun güçlü sorularından yararlanmanızı istedim.” dedi.
 
Bilenler için koçluk en zor zamanlarda açılmaz dediğimiz kapıları açabilen anahtar, sonrası yok dediğimiz anda geliveren bir nefes, sıcacık dokunuşuyla bir el, gözümüzdeki perdeyi aralayan ışık…
 
Kendiniz olmayı engelleyen hangi sebebiniz var, bilmiyorum. Ama yerinde ve zamanında gelen bir güçlü sorunun o engelleri kolayca yok ettiğini çok iyi biliyorum. Siz de dokunmak istiyorsanız birilerinin hayatına, neden hala koçlukla tanışmadığınızı sorgulayın lütfen.